SKU
REF30RCPIXR-REF30FCIPIXL
In stock
Only 1 left
Overview
30 Inch All Refrigerator Column with 17.44 cu. ft. Capacity
30 Inch Freezer Column Refrigerator with 16.84 cu. ft. Capacity
Bertazzoni Built-in Columns
Bertazzoni Built-in Columns
Refrigerator Columns Precision control
Refrigerator Columns Category-leading usable depth
Refrigerator Columns Cold air curtain
Refrigerator Columns Improved hygiene and food preservation
Description
Features
  • Engineered lift-and-swing hinges give the door the perception of a weightless range of motion
  • Lateral airflow ensures cold air does not escape when the door is opened
  • Side mounted evaporators create the greatest usable depth capacity
  • Intuitive digital LCD display controls
Dimensions & Capacity
      Width: 30"
      Height: 84"
      Depth: 24.375"
      Refrigerator Size: 17.44 cu. ft.
Description
Features
  • Choose the perfect ice cube size
Dimensions & Capacity
      Width: 30"
      Height: 84"
      Depth: 24"